header


swet11

expo2020

Cologne2020

Cologne2020a

euro gastro

Niemcy: mniej piekarni

news_img1

W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba piekarni spadła w Niemczech o prawie jedną trzecią. Konkurencja ze strony dyskontów to nie jedyny problem naszych zachodnich sąsiadów.

Z danych Centralnego Zrzeszenia Niemieckich Rzemieślników wynika, że w ostatniej dekadzie zamknięto prawie 30 procent tego typu punktów. – Od kilku lat zamyka się więcej zakładów rzemiosła piekarniczego i mięsnego niż otwiera nowych – powiedział Herbert Dohrmann, rzecznik Zrzeszenia Pracowników Branży Spożywczej, cytowany przez agencję DPA.

Jeszcze w 2008 roku w Niemczech działało ponad 15 tys. piekarni zrzeszonych w cechach piekarniczych. W ubiegłym roku ich liczba wyniosła już tylko niecałe 11 tysięcy. Największym problemem dla obu branż jest brak rąk do pracy i spadające zainteresowanie zawodem ze strony uczniów. – Problemem jest brak wykwalifikowanych pracowników i młodych adeptów rzemiosła, z których wyrosłaby nowa generacja właścicieli – mówi Dohrmann.

Zdaniem Federalnego Instytutu Kształcenia Zawodowego w ubiegłym roku w piekarniach nie udało się obsadzić 906 miejsc przeznaczonych dla uczniów zawodu.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple