header


swet11

expo2020

Cologne2020

Cologne2020a

euro gastro

Smaki i kolory Azji

news_img1

Pod koniec kwietnia, gościem Akademii Zeelandia był Frank Haasnoot, holenderski cukiernik o międzynarodowej renomie i imponującym doświadczeniu. W trakcie swej 25 letniej zawodowej kariery pracował w cukierniach Europy, Ameryki Północnej i Azji. Siedem lat temu zdobył pierwsze miejsce w konkursie World Chocolate Masters w Paryżu. W Tarnowie Podgórnym, gdzie mieści się siedziba firmy Zeelandia Polska spotkał się z liczną grupą polskich cukierników.

Hasłem przewodnim spotkania była „Nowoczesna Azja”. Według Franka Haasnoota, kontynent ten jest miejscem, w którym obecnie rodzą się najciekawsze pomysły gastronomiczne, powstają zaskakujące połączenie smakowe, oryginalne formy i tekstury. Podczas kilkugodzinnego warsztatu znakomity cukiernik opowiadał o swych azjatyckich doświadczeniach oraz kulinarno-smakowych odkryciach i zaprezentował sześć monoporcji, w których wykorzystał takie orientalne skladniki jak liść shiso, trawa cytrynowa, biały jaśmin, kolendra połączona z ananasem czy popularny u nas owoc mango.

Wszyscy uczestnicy spotkania mogli smakować prezentowane desery. Porcje degustacyjne gość Zeelandii przygotował wcześniej wraz z ekipą Marcina Surdyka, trenera Akademii. Monoporcje były wyjątkowo delikatne, w porównaniu do europejskich przyzwyczajeń mniej słodkie, z pełnym smakiem, w którym pojawiał się lekki twist azjatyckiej ostrości i kwasowości.

Demo Franka Haasnootu było fatastyczną wyprawą na wciąż mało znany i przez to egzotyczny kontynent. Spotkanie pozwoliło nie tylko odkryć nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia, ale przede wszystkim było znakomitą okazją do innowacyjnego i kreatywnego spojrzenia na cukierniczy warsztat. Jak przekonywał gość z Holandii, czerpiąc inspirację z natury czy sztuki wciąż można zaskakiwać siebie i konsumenta oraz tworzyć cukiernicze dziełka.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple