header


Piękno chleba

news_img1

W trakcie targów Europain w Paryży miał miejsce konkurs Masters de la Boulangerie, organizowany przez firmę Lesaffre. To rewelacyjny popis piekarskiego mistrzostwa i piekarskiej sztuki najwyższej próby w wykonaniu najlepszych na świecie piekarzy-artystów.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: wykwintne wypieki, pieczywo o podwyższonej wartości odżywczej oraz pieczywo artystyczne. W pierwszej zwyciężyła pierwsza w historii tej imprezy kobieta - Déborah Ott z Francji. Tytuł w drugiej kategorii zdobył Holender Peter Bienefelt a w przygotowaniu pieczywa artystycznego bezkonkurencyjny okazał się Peng-Chieh Wanga z Tajwanu.

Troje tegorocznych mistrzów dołączyło do elitarnego grona piekarzy mogących poszczycić się tytułem World Master Baker. Obecnie liczy ono 9 osób (3 z Francji, 2 z Holandii i Tajwanu oraz po jednej z Japonii i Szwecji).

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple