header


Wielcy łączą siły

news_img1

Reprezentanci największych producentów branży piekarniczej powołali Stowarzyszenie Producentów Pieczywa. Jego główne cele to promowanie pieczywa jako składnika zbilansowanej diety, a także obalanie mitów o mrożonym pieczywie do wypieku oraz reprezentowanie branży piekarniczej w zakresie prawnym.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy przedstawicieli czterech czołowych firm działających w sektorze piekarniczym: Aryzta Polska, La Lorraine Polska, Lantmannen Unibake Poland Nowel. Założyciele podkreślają, że powołanie stowarzyszenia to ważny krok w kierunku konsolidacji branży oraz wspólnego działania na rzecz upowszechniania najwyższych standardów w dziedzinie produkcji i dystrybucji pieczywa oraz wyrobów piekarskich. Powstałe stowarzyszenie daje także możliwość szerszego reprezentowania interesów sektora piekarniczego w dziedzinie prawnej, społecznej i ekonomicznej.

Dla stowarzyszenia równie ważne będą działania ukierunkowane na konsumentów,
a zwłaszcza promocja konsumpcji pieczywa oparta o rzetelne informacje o jego wartościach odżywczych i miejscu w zbilansowanej diecie dorosłych i dzieci. Propagowaniu konsumpcji pieczywa będą służyć działania edukacyjne oraz bliska współpraca z ekspertami do spraw żywienia i dietetyki, zaangażowanie partnerów handlowych, mediów oraz liderów opinii. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście informowania o właściwościach i zaletach mrożonego pieczywa do wypieku, wokół którego narosło wiele nieprawdziwych mitów.

- Współczesny konsument oczekuje pełnej informacji na temat spożywanych produktów. Klienci szukają na sklepowych półkach zdrowych wypieków, z „czystą etykietą”, czyli bez konserwantów i emulgatorów. Stowarzyszenie wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom poprzez budowanie świadomości wartości odżywczych pieczywa oraz wyjaśnianie, na czym polega proces jego produkcji w nowoczesnych zakładach piekarniczych. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu konsumenci docenią istotną rolę pieczywa w codziennej zbilansowanej diecie – podkreśla Artur Starek, prezes Stowarzyszenia Producentów Pieczywa.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple