header


Maestra Teresa

news_img1

Teresa Henriques, portugalska cake designer, prowadziła, po raz pierwszy w Polsce, mistrzowskie warsztaty modelowania z mas cukrowych. Ich uczestnicy mieli okazję poznać jej oryginalny styl pracy.

Warsztaty zorganizowano w Centrum Kreacji Master Martini Polska w Krakowie. Uczestniczyło w nich kilkanaście osób, które zawodowo zajmują się cukiernictwem i specjalizują w pracy z masami cukrowymi.

Podczas zajęć, korzystano z Pasta Di Zucchero Master Martini, produktu, który doskonale sprawdza się w modelowaniu postaci, kwiatów, wszelkiego rodzaju brył czy przygotowania tortów w stylu angielskim. Kursanci mieli okazję stworzyć indywidualne prace ? wesołego klauna i sympatycznego kota. Natomiast mistrzyni z Portugalii, dzieląc się swoim 25-letnim doświadczeniem przekazywała uczestnikom spotkania szereg uwag i wskazówek, dzięki którym możliwe było maksymalne wykorzystanie walorów cukrowej pasty.

Teresa Henriques, jest współzałożycielką i trenerką w Academia Profissional de Cake Design w Caldas da Rainha, malowniczym mieście w Estramadurze. Oprócz zawodowego dyplomu (mistrz cukierniczy) może pochwalić się akredytacją brytyjskich placówek szkoleniowych ? Wilton School oraz Cake Decoration School of London. Uczestniczyła w krajowych i międzynarodowych konkursach cake design (m.in. w Birmigham, Sa? Paulo). Jest inicjatorką wielu wydarzeń branży cukierniczej w Portugalii oraz prezesem portugalskiego stowarzyszenia skupiającego cake desinerów. W swym dorobku ma dwie książki ? ?Sweet Moments? i ?Great Moments?.

W Krakowie, podczas zajęć, udało się jej stworzyć znakomitą atmosferę i przekazać mnóstwo inspiracji. Pod wrażeniem byli nie tylko kursanci, ale także organiztorzy warsztatów.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple